Пролонгація кредиту та все що потрібно знати про неї

Пролонгація кредиту та все що потрібно знати про неї

Під час оформлення позики, ви, імовірно, плануєте повернути кошти вчасно. Проте, ніхто не застрахований від форс-мажорів, які не дають виплатити кредит у термін. Але якщо обставини складаються не на вашу користь, це ще не привід складати руки. Уникнути зустрічі з колекторами та судових розсуджень допоможе опція пролонгації позики.

Пролонгація кредиту – це подовження терміну гасіння заборгованості. Період гасіння визначають згодою сторін або банк визначає його самостійно.

Мікрофінансові організації прописують терміни подовження позики на своїх сайтах. Вони зазвичай не перевищують період кредитного договору. Наприклад, якщо брали позику на 30 днів, то подовжити його можна не більше ніж на місяць.

З умовами пролонгації, вартістю послуги та відсотковими нарахуваннями також можна ознайомитися на сайті фінансового закладу або банку. Зверніть увагу, за подовження кредиту часто стягують додаткову плату. Радимо уточнити цей момент перед оформленням позики.

Переваги пролонгації

Пролонгація кредитного договору дає позичальнику такі переваги:

  • відсутність судових позовів та довгих розсуджень з колекторськими службами;
  • можливість поступово вертати взяті в позику гроші;
  • відсутність штрафних санкцій з боку банку;
  • зберігання позитивної кредитної історії;
  • гарні стосунки з кредитором.

 

Можливість подовжити кредит сама собою полегшує життя споживачів. Усвідомлення того, що у випадку непередбачених обставин, можна відтермінувати платіж, дає свободу та спокій.

Що стосується кредитору, для нього переваги пролонгації очевидні: компанія не втрачає гроші. Хай клієнти і подовжують термін виплати, але при цьому вони все одно продовжують покривати відсоткову ставку Надаючи такі вигідні умови позичальникам, кредитні організації, в першу чергу, захищають себе від судових розсуджень та нескінченних дзвінків боржникам з проханням повернути гроші. І звісно, банки зберігають довірливі стосунки з клієнтами, коли йдуть їм на зустріч.

Коли потрібна пролонгація кредитного договору

Причин пролонгації кредиту так само багато, як і причин, чому його беруть спочатку. Це може бути будь-яка життєва ситуація, в результаті якої неможливо гасити борг. Розгляньмо найрозповсюдженіші:

  • звільнення з роботи або затримки з виплатами;
  • втрата майна в результаті стихійного лиха;
  • втрата коштів (крадіжка,  програш в лотереї, тощо);
  • проблеми зі здоров’ям, які необхідно терміново вирішувати.

 

Буває і таке, що позичальник не розраховує свої сили: бере занадто велику суму в кредит і потім не може покрити відсоткову ставку та повністю виплатити борг.

У випадку форс-мажорних обставин, боржник може розраховувати на пролонгацію кредиту.

У чому різниця між пролонгацією та реструктуризацією

Реструктуризація кредиту – це перегляд наново умов кредитного договору, коли позичальник не здатний погасити борг. Причини такого перегляду повинні бути ґрунтовні: платник втратив працездатність або серйозно захворів та знаходиться на довготривалому та дорогому лікуванні.

Що стосується юридичних осіб, то послугою реструктуризації часто користуються компанії, яким необхідно знизити фінансове навантаження. Наприклад, якщо проблеми з податковою ведуть до банкрутства або необхідні ресурси для розвитку бізнесу.

Банк може не тільки подовжити термін гасіння позики, як у випадку з пролонгацією, але й списати частину боргу або змінити розмір платежу. Позичальники також можуть домовитися про гасіння частини або повної суми заборгованості, передавши якусь власність у власність фінансової установи.

Замовити послуги реструктуризації можна як напередодні дати закінчення договору, так і за фактом прострочення. З пролонгацією справи інші. Цю послугу не можна замовити після закінчення терміну. Тобто, якщо ви повинні погасити кредит до 10 числа, то і пролонгацію необхідно оформити до 10.

Для реструктуризації необхідно надіслати запит на письмове ухвалення банком та надати докази того, що ви дійсно не можете розрахуватися з довготривалими зобов’язаннями. У якості доказів підійде довідка про непрацездатність. Якщо банк не піде на зустріч, боржник може звернутися до юриста.

у випадку з пролонгацією, кредитори більш лояльні до позичальників. Заявку можна подати в особистому кабінеті або на офіційному сайті банку. не потрібні ніякі довідки та юридична допомога з боку, тому оформити послугу можна за пару кліків.

Як оформити пролонгацію

Перед тим як оформлювати пролонгацію, переконайтесь, що дата договору не прострочена. Нагадаємо, що використовувати послугу неможливо після закінчення терміну кредитної угоди, хіба що банк надає  grace-період. Це додаткова кількість днів, протягом яких можна покрити кредитні відсотки. Резервний термін залежить від банку – він може варіюватися від 3 днів до місяця.

Щоб оформити послугу, необхідно звернутися в банку напряму або заповнити заявку на сайті. У пролонгації можуть відмовити, якщо:

  • Ви раніше використовувати послугу та порушили умови угоди;
  • низький кредитний рейтинг;
  • у вас занадто велике кредитне навантаження: ви взяли ще кілька позик в інших організаціях;
  • ви вичерпали ліміт пролонгацій: в угоді передбачують обмежену кількість подовжень кредиту.

 

Якщо брали позики в мікрофінансовій компанії, оформити подовження можна в особистому кабінеті на сайті сервісу. Там вказуйте період відстрочення виплати та розраховуйтесь за надану послугу, якщо цей платіж передбачений угодою з організацією. Мікрофінансові заклади рідко відмовляють у відстрочці кредитних платежів, навіть якщо ви раніше не користувалися цією послугою.

На цьому все. Постарайтеся не затримувати виплати,слідкуйте за нашими новинами та ставайте Гуру разом з нами !